Zapraszamy na nową stronę www

Powstała nowa strona internetowa poświęcona ewangelickiemu kościołowi w Wejsunach. Strana ta ukazuje kościół w Wejsunach jako wyjątkowy zabytek. Chcemy dzięki niej promować kościół, znajdujące się w nim zabytki, wystawy oraz wydarzenia jakie będą się odbywały w kościele.

Stronę można znaleść pod adresem: www.wejsuny.eu

Kościół ewangelicki w Wejsunach nie jest tylko i wyłącznie miejscem nabożeństw, ale stał się centralnym miejscem uroczystości ewangelików Powiatu Piskiego, miejscem spotkań międzykulturowych, miejscem tolerancji i otwartości na drugiego człowieka. W kościele odbywają się koncerty promujące muzykę chrześcijańską różnych wyznań i tradycji.

Ewangelicki kościół w Wejsunach jest również wyjątkowym zabytkiem. Dzięki staraniom Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Piszu został wyremontowany i odrestaurowany. Nad pracami czuwała i je prowadziła konserwator zabytków pani Magdalena Schneider.

Nowa strona internetowa będzie jeszcze uzupełniana, będzie można ją czytać w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, ale przede wszystkim zapraszamy do zwiedzania kościoła ewangelickiego w Wejsunach. 

Autorem strony jest p. Karol Olchowy, zaś projekt został zrealizowany dzięki dotacji Powiatu Piskiego. 

Jedna myśl na temat “Zapraszamy na nową stronę www

  1. Byłe z kolegami,ładnie wyremontowany.Otoczenie wokół Kościoła też pięknie odnowione przyjeżdżać i podziwiać,zachęcam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *