Wyrok ws. zniszczenia ściany kaplicy ewangelickiej w Białej Piskiej

W dniu 12 stycznia 2018 r. do Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Piszu wpłynął prawomocny wyrok skazujący dwóch sprawców winnych zniszczenia ściany kaplicy ewangelickiej w Białej Piskiej oraz obrazy uczuć religijnych. Wyrok orzekł Sąd Rejonowy w Piszu II Wydział Karny.

Sprawcy zostali uznani za winnych oraz ukarani grzywną, obowiązkiem naprawy szkody poprzez wpłacenie na rzecz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Piszu kwoty 4 000,00 zł. Ponadto skazani zostali obciążeni kosztami sądowymi.

W taki sposób zakończyła się przykra sprawa zniszczenia oraz obrazy uczuć religijnych, jakich dopuścili się skazani w dniu 04 sierpnia 2017 r. w Białej Piskiej.

Niestety tylko jeden ze skazanych wyraził żal z powodu popełnionych czynów. Na przykładzie tego smutnego wydarzenia widzimy, jak wiele napięć panuje w naszym społeczeństwie.

Doświadczyliśmy również wiele wsparcia ze strony władz Gminy Biała Piska na czele z Burmistrzem p. Wojciechem Stępniakiem. Wiele słów wsparcia kierowali do parafii ewangelickiej mieszkańcy Gminy Biała Piska, sołtysi okolicznych wiosek. Wyrażając swój sprzeciw wobec zachowaniu sprawców.

Ponadto dziękujemy serdecznie za wsparcie Biskupowi Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w RP, pracownikom kancelarii Prezydenta RP, Rzecznika Praw Obywatelskich, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, p. poseł Urszuli Pasławskiej, funkcjonariuszom Policji z komisariatu w Białej Piskiej, zaś przede wszystkim Braciom i Siostrom chrześcijanom różnych wyznań i tradycji z Polski, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemiec za okazane wsparcie i modlitwy.

Jedna myśl na temat “Wyrok ws. zniszczenia ściany kaplicy ewangelickiej w Białej Piskiej

  1. A ja powiem tak:
    My sami potrafimy dorosnąć do zasady oko za oko,ząb za ząb,jak Ty mnie ,tak ja Tobie.Przebaczenie jednak wymaga,byśmy uczynili inny krok do przodu; jak Bóg mnie,tak ja Tobie.Uważam ,że przebaczenie jest cudem, dzięki niemu przekraczamy logikę tego świata.
    Przeto,póki czas mamy,dobrze czyńmy wszystkim /Ga6.10/’.
    I powiem tak: modlitwa jest prostym spojrzeniem w niebo,jest słowem podziękowania i miłości.To jest coś wielkiego,co rozszerza moją duszę i łączy mnie z Jezusem.Zachęcam do rozważań nad sobą samym.
    Ps.Trzeba szczerze zapytać siebie : kto jest moim Panem????????????????????/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *