Prace budowlane idą pełną parą! Prosimy o wsparcie naszego projektu!

Od kwietnia prace budowlane wokół budynków parafialnych ruszyły pełną parą. Generalnym wykonawcą prac jest firma Arkada p. Macieja Wójcika. Rozpoczęła się budowa ostatniej części łącznika pomiędzy budynkami parafialnymi. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej program RPO Warmia Mazury 9.2. Dotację uzyskało Ewangelickie Stowarzyszenie Betel. Prace idą w zaplanowanym tempie, a nawet szybciej – to dzięki profesjonalnej pracy oraz fantastycznej pogodzie.

Pomysł rozbudowy powstał w 2012 r., a realizacja rozpoczęła się w 2014 r. dzięki pomocy Rotary Club Hamburg Haacke. Pomysłodawcą i nadzorcą projektu jest ks. Marcin Pysz proboszcz piskiej parafii ewangelickiej. Głównym celem zadania jest powiększenie przestrzeni na rzecz terapii osób niepełnosprawnych Środowiskowego Domu Samopomocy w Piszu.

Od 2014 r. otrzymaliśmy wiele wsparcia i pomocy ze strony wielu ludzi z całej Polski. Harmonogram prac przewiduje zakończenie zadania do końca 2018 r. Wstępnie planujemy uroczyste poświęcenie i otwarcie przebudowanych budynków parafialnych w maju 2019 r.

Projekt przewiduje również utworzenie grodu terapeutycznego – jest to zupełnie innowacyjny cel. Niestety nasz ogród nie został zakwalifikowany do dofinansowania z Unii Europejskiej. Dlatego na ten cel zbieramy ofiary i będziemy bardzo wdzięczni za każdą otrzymaną złotówkę. Koszt utworzenia ogrodu, który będzie służył terapii osób niepełnosprawnych to 81 000,00 zł.

Ofiary można przekazywać na konto naszego stowarzyszenia, które jest OPP:

Ewangelickie Stowarzyszenie Betel

pl. Daszyńskiego 12A

12-200 Pisz

66 9364 0000 2002 0021 6616 0001

tytułem: darowizna na cele statutowe – ogród terapeutyczny

 

 

Jedna myśl na temat “Prace budowlane idą pełną parą! Prosimy o wsparcie naszego projektu!

  1. I am happy to communicate with true believers in Messiah, in my country of birth.
    My Polish writing skill is very low, so I hope someone here knows English. I can not help today but in the near future. I live in USA, in the mountains of Kentucky.

Komentarze są zamknięte.