Święto Parafialne i Jubileusz Konfirmacji 2018

W dniu 19 sierpnia 2018 r. w kościele ewangelickim w Wejsunach odbyło się Święto Parafialne piskiej parafii ewangelickiej. W nabożeństwie udział wzięli ewangelicy z terenu całej parafii. Uroczyste kazanie wygłosił Biskup Diecezji Mazurskiej ks. bp Paweł Hause. W święcie piskich ewangelików wziął również udział Starosta Powiatu Piskiego p. Andrzej Nowicki wraz z małżonką, przewodniczący Stowarzyszenia Niemieckiego Roś p. Dietmar Leymańczyk, p. Heintz Bachfeld jako przedstawiciel zaprzyjaźnionej parafii w Szwerinie (Niemcy), kierownik ŚDS w Piszu p. Magdalena Masłowska wraz z pracownikami oraz pracownicy PŚDS w Białej Piskiej.

Równolegle do nabożeństwa p. Gosia Kisiała prowadziła animacje dla dzieci i młodzieży w ogrodzie przy kościele w Wejsunach.

Podczas dorocznego święta obchodziliśmy również jubileusz konfirmacji naszych parafian. W tym roku jubileusz obchodzili: p. Anna Czeraniuk (jubil. brylantowy), p. Ulrich Trojan (jubil. żelazny), p. Dietmar Serafin (jubil. diamentowy) oraz p. Bernard Kapteina (jubil. platynowy). Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa!

Po nabożeństwie odbył się piknik parafialny, gdzie można było zakosztować ciepłej zupy oraz wypieków naszych parafian.

 

W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Święta Parafialnego.

zdj. Michał Dudziński, Piotr Uciński