Obradowała Rada Parafialna w Piszu.

W dniu 19 sierpnia br. odbyło się pierwsze od wybuchu pandemii posiedzenie Rady Parafialnej PEA w Piszu. Organizatorzy zapewnili największe możliwe środki ostrożności.

Podczas obrad Rada Parafialna na podstawie uchwały przywróciła nabożeństwa połączone z Sakramentem Ołtarza od niedzieli 23.08 (uroczystości konfirmacji) oraz w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w Wejsunach i Piszu, zaś w Ełku w każdą czwartą niedziele miesiąca. Rada Parafialna upoważniła proboszcza parafii do ewentualnego ponownego zawieszenia sprawowania Sakramentu Ołtarza w momencie pogorszenia się sytuacji epidemicznej na terenie piskiej parafii ewangelickiej. Sakrament ołtarza będzie udzielany pod dwiema postaciami ze specjalnie zakupionego naczynia „intinctorium”.

Ponadto Rada Parafialna zapoznała się z aktualną sytuacją finansową parafii. Postanowiono również zamontować poręcze przy wejściu do kościoła w Wejsunach oraz trzy maszty flagowe na skwerze przy kościele.

Zebrani poruszyli również wiele ważnych kwestii bieżącego życia parafii oraz wyznaczyli plany i zamierzenia do końca 2020 r.

zdj. Bartłomiej Polok