Pomoc żywnościowa dla potrzebujących.

W dniu dzisiejszym ks. Marcin Pysz oraz p. Marcin Redzko odebrali pierwszą partię pomocy żywnościowej z Banku Żywności w Olsztynie. Ewangelickie Stowarzyszenie Betel działające przy piskiej parafii ewangelickiej zostało Organizacją Lokalną w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Dzięki temu 11 parafian naszej parafii, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji otrzyma pomoc żywnościową w postaci produktów spożywczych. Projekt ten jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

W dniu 15.03 br. odebraliśmy blisko 300 kg artykułów spożywczych, które będą przekazane w najbliższym tygodniu osobom potrzebującym z naszej parafii. Niestety trudna sytuacja finansowa, zdrowotna dotknęła i naszych parafian. Cieszymy się, że dzięki współpracy naszego stowarzyszenia z Bankiem Żywności w Olsztynie możemy przekazać pomoc osobom w potrzebie.

Z ramienia naszego stowarzyszenia projekt koordynuje p. Elżbieta Gabryś – Opiekun Osób Zależnych.