Święto Parafialne 2021

W niedzielę 27 czerwca 2021 r. miało miejsce wyjątkowo uroczyste nabożeństwo z okazji tegorocznego Święta Parafialnego. W nabożeństwie wziął udział Zespół Regionalny Jasieniczanka z Jasienicy na Śląsku Cieszyńskim pod kierownictwem p. Marii Szubert, który zaprezentował pieśni kościelne i nie tylko. Występ goście za Śląska Cieszyńskiego wyjątkowo ubogacił tegoroczne święto. Podczas nabożeństwa przy organach zasiadło trzech organistów: p. Agnieszka Redzko – organistka naszej parafii, Nikola Tyrna – uczennica kl. 3 oraz Szymon Tyrna – uczeń kl. 8.

Nabożeństwo świąteczne było połączone z jubileuszem konfirmacji, który przeżywali: p. Ingrid Sobolewska, p. Manfred Denda, p. Ulrich Bahro oraz p. Marek Kadłubowski. Życzenia Bożego prowadzenia i błogosławieństwa oraz symboliczne dyplomy przekazali ks. Marcin Pysz oraz ks. Bartłomiej Polok.

Podczas nabożeństwa, które również było świętem Ewangelickiego Stowarzyszenia Betel, złożono serdecznie podziękowania na ręce p. Sabiny Kadłubowskiej za jej 28 lat pracy w Stacji Socjalnej w Piszu. Podziękowania przekazał ks. Marcin Pysz oraz p. Ewa Olchowy, reprezentujący Zarząd Ewangelickiego Stowarzyszenia Betel. Pani Sabiny kończy pracę w Stacji Socjalnej w Piszu w związku z zakończeniem tego projektu w lipcu br. Niemniej jednak będzie wspierała Stację Socjalną w Białej Piskiej, którą nasze stowarzyszenie powołało w marcu 2021 r.

Na zakończenie nabożeństwa Zespół Regionalny Jasieniczanka zaprezentował koncert pieśni, który zakończył się hymnem Beskidu Śląskiego „Szumi Jawor, szumi” – pieśń tą wraz z zespołem zaśpiewali pastorowa Lilianna Pysz oraz nasz proboszcz ks. Marcin Pysz, którzy wystąpili w strojach regionalnych. Pastorostwo Pysz pochodzą z Jasienicy i Jaworza na Śląsku Cieszyńskim.

Uroczyste świętowanie przeniosło się na plac przy kościelny, gdzie wszyscy razem spędzaliśmy cudowny czas przy ciepłej strawie oraz kawie i herbacie. Podczas nabożeństwa zajęcia dla dzieci i młodzieży organizowało Happy Studio z Pisza.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości oraz realizacji nagrania na żywo.

zdj. Marcin Redzko