Co łączy parafie ewangelickie w Piszu i w Mrągowie?

Te dwie parafia pewnie łączy historia ewangelików na mazurskiej ziemi. Łączy je piękna ziemia gdzie leżą, wspaniali i zaangażowanie ludzie, którzy poświęcają wiele czasu i sił, aby ich „duchowe domy” się rozwijały i służyły osobom potrzebującym. Można tak, tylko szczątkowo odpowiedzieć na pytania, co łączy parafię ewangelicką w Piszu oraz parafię ewangelicką w Mrągowie.

Bieżąca zaś historia naszego kościoła na Mazurach ukazuje nowy pomost łączący te dwie parafie. Zgodnie z decyzją Konsystorza Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, z dniem 01 września 2021 r. ks. Bartłomiej Polok (dotychczasowy wikariusz piskiej parafii ewangelickiej) został przeniesiony do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mrągowie, zaś ks. Marcin Pysz (proboszcz piskiej parafii) został powołany na stanowisko proboszcza-administratora mrągowskiej parafii ewangelickiej.

Ks. Marcin Pysz pozostaje nadal w Piszu, będzie wspierał służbę ks. Bartłomieja Poloka oraz administrował parafią w Mrągowie.

W tym miejscu życzymy wiele Bożego błogosławieństwa ks. Bartkowi na nowym miejscu służby i zarazem cieszymy się, że nasza piska parafia będzie mogła wspierać parafię w Mrągowie.