Książka o historii parafii ewangelickiej w Piszu.

Szanowni Parafianie, drodzy Sympatycy oraz Przyjaciele piskiej parafii ewangelickiej. Rozpoczynamy prace nad książką poświęconą historii Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Piszu. Autorem monografii poświęconej dziejom piskiej parafii ewangelickiej będzie p. Ryszard Pawlicki. W tym miejscu serdecznie dziękujemy panu Ryszardowi, że podjął się tego wyjątkowego wyzwania, jakim jest napisanie książki poświęconej historii piskich ewangelików.

Serdecznie prosimy o pomoc i wparcie w pracach nad naszą książką. Prosimy o wspomnienia, opisy różnych wydarzeń, jakie zapadły wam w pamięć, jeśli posiada ktoś zdjęcia, wycinki z gazet związane z życiem parafii ewangelickiej w Piszu, będziemy wdzięczni za udostępnienie. Równie mile widziane są różne anegdoty z życia parafii lub pracy poszczególnych duchownych w naszej parafii. Chcemy, aby nasza książka była profesjonalnie napisana z zachowaniem warsztatu pracy naukowej, ale również aby była miła i przystępna do czytania. Publikacja będzie dotyczyła piskiej parafii wraz z filiałami, jakie wchodzą aktualnie w jej skład. Przed nami długi okres dziejów luteran piskich 1525 – 2021! 

Wszelkie wspomnienia, materiały można kierować na adres parafii: 12-200 Pisz, pl .Daszyńskiego 12A, lub mailowo: luteraniepisz@gmail.com.

Bardzo prosimy o pomoc i wsparcie Autora w jego pracach i poszukiwaniu historii naszej piskiej parafii.