Święto Żniw 2022

W dniu 02 października br. będziemy przeżywali Dziękczynne Święto Żniw w kościele ewangelickim w Wejsunach na wspólnym dla całej parafii nabożeństwie o godz. 10:00. Zgodnie z naszą wieloletnią tradycją uprzejmie prosimy o włączenie się do Ofiary Żniwnej 2022. Prosimy o przyniesienie owoców i warzyw na świąteczny ołtarz, zaś jeśli ktoś nie ma ogródka może złożyć ofiarę na zakup owoców i warzyw (lista ofiar jest otwarta do końca wrześniu 2022 r.). Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane dla seniorów, osób niepełnosprawnych oraz ośrodków prowadzonych przez Ewangelickie Stowarzyszenie Betel.

Podczas uroczystego nabożeństwa będziemy również obchodzili rozpoczęcie II Kadencji Proboszcza piskiej parafii ewangelickiej ks. Marcina Pysza. W tym roku ks. Pysz zakończył pierwszą dziesięcioletnią kadencję na stanowisku Proboszcza Parafii, parafia zdecydowała o przedłużeniu służby ks. Marcina Pysza na tym stanowisku o kolejną dziesięcioletnią kadencję. Chcemy prosić Boga o prowadzenie i błogosławieństwo dla naszego proboszcza.

Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie wszystkich uczestników oraz otwarcie Chaty Grillowej przy kościele ewangelickim w Wejsunach. Chata została zbudowana dzięki dotacji ze środków unijnych z PROW w ramach dotacji rozdzielanych przez LDG Mazurskie Morze. Parafia otrzymała dotację w wysokości 83 000,00 zł na przygotowanie placu i budowę chaty grillowej.

Serdecznie zapraszamy 02.10.2022 r. o godz. 10:00 będzie to uroczyste nabożeństwo dla całej naszej parafii! Nabożeństwo będzie również transmitowane live na parafialnym kanale YouTube: Parafia
ewangelicka w Piszu

 

 

Dodaj komentarz