Weekend reformacyjny w Piszu

W dniach 29-31.10 br. w naszej parafii przeżywaliśmy Weekend Reformacyjny. Był to wyjątkowy czas wspomnienia wielkiego dorobku teologicznego, muzycznego i społecznego Reformacji. Tegoroczne obchody Święta Reformacji rozpoczęliśmy od koncertu muzyki mistrza barku Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu pana Adama Zalewskiego ze Szczytna. Koncert był zorganizowany przez Fundację Tatarak w Piszu z inicjatywy naszego parafianina p. Artura Olchowego oraz odbył się kościele ewangelickim w Wejsunach.

Punktem kulminacyjnym obchodów 505 Pamiątki Reformacyjnej były nabożeństwa w Wejsunach oraz w Piszu, podczas których kazanie wygłosił piski proboszcz ks. Marcin Pysz. W słowach swoich podkreślił dorobek Reformacji i zachęcił do dumy z tego, że jesteśmy spadkobiercami Reformacji – Odnowy Kościoła.

Uroczystości zakończył wspólny Wieczór Reformacyjny, przy kawie, cieście i innych smakołykach wykonanych przez naszych parafian. Podczas spotkania poznaliśmy historię Storna – odważnego chłopca z czasów Reformacji.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu spotkania p. Agnieszce, p. Liliannie i p. Annie oraz wszystkim za przybycie!