Betel otrzymało środki na projekt pomocowy!

W dniu 28.10 br. otrzymaliśmy informację, że Światowa Federacja Luterańska z siedzibą w Genewie przyznała dofinansowanie na projekt złożony przez Ewangelickie Stowarzyszenie Betel w Piszu. Projekt przewiduje przeprowadzenie 3 modułów wsparcia dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

I. Kurs języka polskiego dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

Moduł przeprowadzenie szkolenie z j. polskiego dla dwóch 10 osobowych grup do poziomu B1 wraz z państwowym egzaminem końcowym. Kurs poprowadzi profesjonalna firma lingwistyczna. Po uzyskaniu certyfikatu oraz zdaniu egzaminu końcowego uczestnicy kursu będą mogli szybciej znaleźć pracę w Polsce.

II. Zajęcia wyrównawcze dla dzieci w wieku szkolnym.

Drugi moduł przewiduje przeprowadzenie spotkań z nauczycielem dla ukraińskich dzieci w dwóch grupach 15 osobowych. Jedna grupa w Piszu, jedna w Mrągowie. Zajęcia będą prowadzone co dwa tygodnie w soboty w celu podniesienia znajomości j. polskiego dla dzieci uczących się w polskich szkołach.

III. Kursy zawodowe.

Ostatni trzeci moduł przewiduje przeprowadzenie dwóch szkoleń w ramach przygotowania zawodowego: opiekun osób starszych oraz opiekun osób niepełnosprawnych. Ten moduł ma charakter integracyjny i przewiduje udział kursantów pochodzenia ukraińskiego oraz polskiego.

Projekt został dofinansowany w wysokości 50 000 Euro i będzie trwał 1,5 roku. Rozpoczynamy już w 2022 r.!

Serdecznie zapraszamy uchodźców wojennych do kontaktu ze stowarzyszeniem Betel. Już można się zapisywać na poszczególne szkolenia.

Ewangelickie Stowarzyszenie Betel

pl. Daszyńskiego 12A

12-200 Pisz

tel.: 790 763 777

e-mail: stowarzyszenie.betel@gmail.com