Beata Bednarz Świątecznie w Wejsunach.

W Święto Epifanii w kościele ewangelickim w Wejsunach odbył się niezwykły koncert Beaty Bednarz. Wyjątkowe wykonanie i interpretacja kolęd zafascynowało słuchaczy. Kościół ewangelicki w Wejsunach jak zawsze wypełnił się po brzegi było nas ponad 90 osób.

Beata Bednarz jest absolwentką i pedagogiem wydziału jazzu akademii muzycznej w Katowicach. Wokalistka swobodnie poruszająca się w różnych gatunkach muzycznych. Na polskiej scenie muzycznej śpiewa od ponad 38 lat, najbardziej kojarzona jest z nurtem Gospel. Laureatka i gość wielu festiwali. Jako muzyk sesyjny, zapraszana do nagrań i koncertów przez gwiazdy polskiej estrady m.in: Marylę Rodowicz, Edytę Górniak, Kayah, Mietka Szcześniaka, Andrzeja Piasecznego czy Budkę Suflera. Współpracowała z chórem TGD. Dla wytwórni filmowej Disneya, artystka zaśpiewała polskie wersje utworów do filmów: „Król Lew”, „Mój Brat Niedźwiedź II” i „Księżniczka i Żaba”. Jej głos dobrze znany jest także fanom „Tańca z Gwiazdami”.

Dziękujemy za pomoc w organizacji koncertu.

Organizatorami byli: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Piszu, Dom Kultury w Rucianym Nidzie oraz Firma Raven Zbigniewa Szczecha.  

zdj. Marcin Redzko